Τρίτη 26 Ιουνίου 2012

Ο δρόμος προς τον Τελικό

Σε αυτήν την συγκεντρωτική ανάρτηση παρουσιάζουμε όλη την πορεία της ομάδας μας προς τον τελικό. Διαβάστε και θυμηθείτε όλους τους αγώνες που δώσαμε σ' αυτό το υπέροχο ταξίδι που ζήσαμε στο φετινό τουρνουά. Στο τέλος της ανάρτησης θα βρείτε τους πόντους των παικτών ανά παιχνίδι καθώς και τους μέσους όρους της ομάδας.

Ανάρτηση Blog:  Με το δεξί ...

Πιστή στην παράδοση που την θέλει να ξεκινά με αγχωτική νίκη, έμεινε η ομάδα μας σε άλλο ένα τουρνουά, επικρατώντας ύστερα από συναρπαστικό παιχνίδι της δεύτερης ομάδας της Αστυνομικής Διεύθυνσης με 63-56. Αν και βρέθηκε να χάνει με 19-2 στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού κατάφερε να γυρίσει το ματς και να πάρει την πολύτιμη νίκη κυριαρχώντας κάτω από τα καλάθια. Διαβάστε τις λεπτομέρειες της δύσκολης πρεμιέρας στο άρθρο που δημοσιεύθηκε στο blog μας μετά τον αγώνα στην διεύθυνση: http://teachersonics.blogspot.gr/2012/05/blog-post.html

Πόντοι
Χρήστου 3 (1τρ), Τρίπτσης 14, Χριστοφορίδης 8 (2τρ), Τούσης 7, Αλιμπάκης 12, Χαραλαμπίδης 17, Τεντζέρης 2

Δεκάλεπτα
Αστυνομία-2 - TeacherSonics: 24-9, 29-23, 46-42, 56-63

TeacherSonics - Hermes: 59 - 57

Δευτέρα 28 Μαΐου 2012
Ώρα 18:30

Ανάρτηση Blog:  ... και στο τέλος κερδίζουν οι TeacherSonics

Δεύτερη συνεχομένη αγχωτική νίκη επί της ομάδας του στρατού Hermes σημείωσε η ομάδα μας κάνοντας πάλι ανατροπή αφού έχανε στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού. Εμπειρία και βάθος πάγκου ήταν οι καταλυτικοί παράγοντες έναντι ενός νεανικού και ιδιαίτερα παθιασμένου συνόλου. Διαβάστε τις λεπτομέρειες τις νίκης-πρόκρισης στα προημιτελικά του τουρνουά, στην διεύθυνση: http://teachersonics.blogspot.gr/2012/05/teachersonics_29.html

Πόντοι
Τρίπτσης 21, Βιολιντζής 4, Τούσης 3, Αλιμπάκης 9, Μισσελής 5 (1τρ), Χαραλαμπίδης 13, Τεντζέρης 3, Καρτσώλης 1

Δεκάλεπτα
Hermes - TeacherSonics: 13-11, 31-25, 46-36, 57-59

TeacherSonics - Nemesis: 38 - 60

Τρίτη 5 Ιουνίου 2012
Ώρα 18:30

Πρώτη ήττα στο τουρνουά από τον "κακό μας δαίμονα" Nemesis σ' έναν αγώνα πάντως χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον, αφού και οι δυο ομάδες είχαν πάρει την πρόκριση. Χωρίς τους τρεις παίκτες της βασικής πεντάδας (Τρίπτση-Βιολιντζή-Μαυρίδη) και με τον top-scorer μας Αλιμπάκη θεατή στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, η ομάδα  περισσότερο έκανε συντήρηση δυνάμεων για την συνέχεια παρά κυνήγησε την νίκη. Διαβάστε τις λεπτομέρειες της ήττας στην διεύθυνση: http://teachersonics.blogspot.gr/2012/06/new-old-boys.html

Πόντοι
Χρήστου 5 (1τρ), Χριστοφορίδης 8 (2τρ), Τούσης 4, Μισσελής 13 (3τρ), Χαραλαμπίδης 5,

Ανάρτηση Blog: Ένα εύκολο απόγευμα

Πολύ εύκολα ξεπέρασε η ομάδα μας το εμπόδιο των παλαιμάχων-δασκάλων επικρατώντας με 54-38 σε έναν αγώνα, όπου η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες ήταν κάτι παραπάνω από εμφανής.  Οι λεπτομέρειες της άνετης επικράτησης επί των αξιόμαχων παλαίμαχων είναι αναρτημένες στην διεύθυνση: http://teachersonics.blogspot.gr/2012/06/blog-post_08.html

Ώρα 17:00

Η πιο μεγάλη νική που πέτυχε ποτέ η ομάδα μας σε τουρνουά γράφτηκε στον ημιτελικό του 5ου Αντικαπνιστικού Τουρνουά 2012. Επικράτησε με 64-58 έναντι της μόνιμης πρωταγωνίστριας των τουρνουά ομάδα της Αστυνομίας και πιστοποίησε με τον καλύτερο τρόπο την ένταξη της στο κλαμπ των ισχυρών. Διαβάστε τις λεπτομέρειες της μεγαλειώδους εμφάνισης μας στη διεύθυνση: http://teachersonics.blogspot.gr/2012/06/teachersonics.html

Πόντοι
Μαυρίδης 4, Τρίπτσης 16 (1τρ), Χριστοφορίδης 2, Βιολιντζής 6, Τούσης 1, Αλιμπάκης 26 (3τρ), Μισσελής 6 (2τρ), Καρτσώλης 3

Ανάρτηση Blog: Ο χαμένος τελικός

Η ομάδα μας δεν κατάφερε να στεφθεί τροπαιούχος χάνοντας σ' ένα συναρπαστικό τελικό με 64-61 από την ομάδα του Διοικητηρίου. Αν και είχε το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα στο τέλος λύγισε και έχασε το καθαρό μυαλό της υποπίπτοντας σε συνεχόμενα λάθη που την οδήγησαν τελικά στην δεύτερη θέση. Διαβάστε την πολύ αναλυτική περιγραφή του μεγάλου τελικού καθώς και τα αίτια της ήττας στην διεύθυνση: http://teachersonics.blogspot.gr/2012/06/blog-post_13.html